Skip to content

Historia WOPR Swiętochłowice

WOPR Świętochłowice

Świętochłowicka Drużyna Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Świętochłowicach po wielu perturbacjach powstała z inicjatywy śp. Czesława Kurpasa i obecnego kierownika Grzegorza Truchana w dniu 16 grudnia 2004 r. W zebraniu założycielskim uczestniczyło 18 członków. Śląski WOPR reprezentował  ówczesny wiceprezes Bogdan Kozłowski.

Przez wszystkie lata aż do dnia dzisiejszego  rotacyjnie w życiu drużyny uczestniczyło wielu młodych i i nie tylko młodych ludzi. Drużyna z każdym rokiem się rozrasta: z 18 członków w 2004 r do ponad 200 w obecnym.

Pod koniec 2006 r. z inicjatywy Grzegorza Truchana powstała Dziecięca Sekcja Ratownictwa Wodnego WESOŁE FOCZKI. Przez lata w jej zajęciach uczestniczyło ponad 640 dzieci, ponad 20 z nich (pierwszy rocznik Foczek) obecnie jest pełnoprawnymi ratownikami WOPR pełniącymi swą szlachetną służbę na zbiornikach wodnych całego kraju w tym sezonowo nad naszym morzem.

W drużynie WOPR Świętochłowice funkcjonuje także Sekcja Morsowania i Lodowego Pływania  TERMOKLINA, założona w 2009 r. Termoklina przez pierwsze lata występowała bez żadnej nazwy morsując w stawie SKAŁKA, by krótko (2 lata) występować pod nazwą Harciole. Po rozłamie sekcja przyjęła nazwę TERMOKLINA pod którą występuje do dnia dzisiejszego a wielu pierwszych członków zażywa zimnych kąpieli przez te wszystkie 10 lat do dnia dzisiejszego.

Nie sposób pominąć jeszcze jednej sekcji: Sekcja Nestorów Drużyny WOPR Świętochłowice,   która ma charakter wspomagający wszystkie nasze sekcje i pełni również rolę kapituły odznaczeń w naszej drużynie.

Nie zapomnij zapisać się do newslettera ;)
Już nigdy nie przegapisz zawodów o puchar Prezesa!
I innych rzeczy też nie.
Holler Box
Zadzwoń
Dojazd